Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός 66-57: Του «έραψε κοστούμι» ο Τζέιμς (photos)
17 SHARES

Ο Μάικ Τζέιμς ήταν ασταμάτητος και η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε με 66-57 του Ολυμπιακού στέλνοντας τον στην ανασφάλεια του αν θα προκριθεί στην επόμενη φάση της Euroleague

Ο Μάικ Τζέιμς για μια ακόμα φορά είδε «ερυθρόλευκα» και έγινε «ταύρος» οδηγώντας την Αρμάνι Μιλάνο στη νίκη με 66-57 κόντρα στον Ολυμπιακό. Ο Αμερικανός γκαρντ μετά το ματς του πρώτου γύρου εκτέλεσε ξανά την ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ, η οποία πλέον ψάχνει νίκες αν δεν θέλει να δει τη συνέχεια της Euroleague από τις οθόνες.

Η Αρμάνι Μιλάνο μπήκε από τα πρώτα λεπτά του ματς αποφασισμένη να επιβάλλει το ρυθμό της και με τον Μάικ Τζέιμς να έχει για μια ακόμα φορά τον έλεγχο του παιχνιδιού των Ιταλών έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 19-10. Ο Ολυμπιακός όμως βρήκε στη συνέχεια ρυθμό και παρά τον τραυματισμό του Σπανούλη τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 13-4 έκανε το 23-23 στο 19΄.

Οι γηπεδούχοι σε ένα ματς που ήταν άστοχοι είχαν το πάνω χέρι και προηγήθηκαν με 44-35 στο 27΄ με δυο εύστοχες βολές του Μάικ Τζέιμς που συνέχιζε να «πληγώνει» τον Ολυμπιακό ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε με τρίποντο το 49-39 που ήταν και το σκορ της τρίτης περιόδου. Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ δεν σταμάτησε στη συνέχεια και με έμμεσο τετράποντο έκανε το 56-41 στο 33΄. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να γυρίσει το ματς και έτσι η Αρμάνι Μιλάνο πήρε τη νίκη.

NBA: Καρφώματα από άλλη διάσταση στο Top-10 (video)
Καιρός: Η «Βικτώρια» προ των πυλών - Αυτές τις περιοχές θα πλήξουν τα ακραία φαινόμενα (Χάρτες)
NBA: Για πάντα «σπιρούνι» ο Τόνι Πάρκερ (photos+videos)