Μακάμπι Τελ Αβίβ: Χειρουργείο για Σχορτσανίτη

Με γλαύκωμα διαγνώστηκε ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης ο οποίος θα περάσει την πόρτα του χειρουργείου

Ο σέντερ της «ομάδας του Λαού» που είναι και πρωταθλήτρια Ευρώπης, μετά την κούπα που κατέκτησε στο Φάιναλ Φορ του Μιλάνου είχε ένα πρόβλημα στο μάτι.

Το ιατρικό επιτελείο της ομάδας του Τελ Αβίβ εξέτασε τον 29χρονο σέντερ και διέγνωστε γλαύκωμα.

Σύντομα ο «Σόφο» θα πραγματοποιήσει επέμβαση για να ξεπεράσει το πρόβλημά του, ενώ η επιστροφή του στη δράση υπολογίζεται σε 5-6 εβδομάδες.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»