Μάρκοβιτς: «Δεν σταματάμε εδώ»

Ο ΚΑΟΔ πέτυχε και τρίτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα της Basket League ΟΠΑΠ και του άνοιξε η… όρεξη για ακόμα μεγαλύτερα πράγματα.

Οι Δραμινοί πανηγύρισαν σπουδαίο «διπλό» στο Βενετόκλειο, επί του Κολοσσού Ρόδου, με τον προπονητή τους Νέναντ Μάρκοβιτς να παραδέχεται στη συνέντευξη Τύπου πως δεν είναι διατεθειμένοι να σταματήσουν εδώ: «Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς, δεν σταματάμε εδώ, συνεχίζουμε και στο τέλος θα δούμε τι καταφέραμε. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Κολοσσού και καλή συνέχεια».

Αναφορικά με την εξέλιξη του ματς, πρόσθεσε πως καθοριστικό ρόλο έπαιξε το άγχος των γηπεδούχων: «Ήταν πολύ δύσκολο παιχνίδι για την ομάδα της Ρόδου και το ξέραμε. Γνωρίζαμε πως λόγω πίεσης δεν θα ήταν εύκολο για εκείνους και το εκμεταλλευτήκαμε, αφού ξεκινήσαμε πολύ καλά. Πολλά από τα λάθη του Κολοσσού, ο οποίος έχει πολύ καλή ομάδα, έγιναν λόγω αυτής της πίεσης. Έτσι εμείς ελέγξαμε το ματς στο πρώτο ημίχρονο και πήραμε μια διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειριστήκαμε σωστά την αντίδραση του Κολοσσού, ξέραμε πως θα προσπαθούσαν να επιστρέψουν, δεν χάσαμε την ψυχραιμία μας και στο τέλος χρειάστηκε να βάλουμε κάποια μεγάλα σουτ για να φθάσουμε στη νίκη.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ