Πάσαλιτς: «Σημαντική νίκη σήμερα»

Ο Άρης κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας του Πανελευσινιακού με τον Μοχάμεντ Πάσαλιτς να κάνει λόγο για μία πολύ σημαντική νίκη.

Ο πλέι μέικερ της ομάδας της Θεσσαλονίκης τόνισε αναλυτικά μετά το τέλος του αγώνα: «Θέλω να συγχαρώ την ομάδα της Ελευσίνας γιατί έκανε ένα καθαρό παιχνίδι, αλλά και τους συμπαίκτες και τους προπονητές μου για τη νίκη. Μετά το 0-2 που κάναμε στο ξεκίνημα, ήταν πολύ σημαντικό για μας να κερδίσουμε σήμερα. Κάναμε δύο σερί νίκες, μας δίνει θάρρος και όρεξη να πάμε πιο δυνατά στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο που ακολουθεί το επόμενο Σάββατο και είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι.

Ξεκινήσαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, προηγηθήκαμε με 10 πόντους διαφορά, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο χάσαμε την συγκέντρωσή μας και βρεθήκαμε να κυνηγάμε στο σκορ. Ευτυχώς στην τέταρτη περίοδο ήμασταν συγκεντρωμένοι, παίξαμε δυνατά, με ομαδικό πνεύμα και γυρίσαμε το παιχνίδι, γι' αυτό και έδωσα συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου και στους προπονητές μου».

Το ΟΑΚΑ της νέας εποχής: Μουσείο του Παναθηναϊκού, σουίτες, μαγαζιά και πολλές ακόμα αλλαγές (pics)
Νέα ενισχυμένη προσφορά* δωρεάν χωρίς κατάθεση από το Pamestoixima.gr
Premier League: Ψηφίζουν οι ομάδες για το αν θα διατηρηθεί ή όχι το VAR την επόμενη σεζόν
NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς