Τένις: Ήττα και αποχώρηση για τον Ναδάλ

Ο Ράφα Ναδάλ ήταν το «θύμα» της μεγάλης έκπληξης στο ATP Finals, καθώς ο Νταβίντ Γκοφέν νίκησε στην πρεμιέρα του τον Ισπανό σταρ, Νο. 1 της παγκόσμιας κατάταξης!

Αυτή ήταν η σημαντικότερη νίκη στην καριέρα του Βέλγου, που είχε 4 χαμένα «ματς πόιντ» στο 2ο σετ, αλλά τελικά χρειάστηκε 3ο σετ για να πάρει τη νίκη, με 7-6 (5), 6-7 (4) και 6-4.

Αμέσως μετά την ήττα του από τον Γκοφέν, o Nαδάλ απέσυρε τη συμμετοχή του από το ATP Finals εξαιτίας του προβλήματος που έχει με το γόνατό του, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον συμπατριώτη του, Πάμπλο Καρένο Μπούστα, να διεκδικήσει την πρόκριση στο τουρνουά του Λονδίνου.

Ο κάτοχος 16 Grand Slam τίτλων και Νο. 1 στην παγκόσμια κατάταξη, αποφάσισε να αποσύρει τη συμμετοχή του, καθώς το γόνατό του δεν μπορεί να ανταπεξέλθει για άλλους δυο αγώνες σε αυτό το επίπεδο. Επομένως, η σεζόν ολοκληρώθηκε για τον Ισπανό, που θα επιστρέψει στη δράση στο τέλος του Δεκεμβρίου, για το Mubadala World Tennis Championships στο Άμπου Ντάμπι.

Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης