Τένις: Ήττα και αποχώρηση για τον Ναδάλ

Ο Ράφα Ναδάλ ήταν το «θύμα» της μεγάλης έκπληξης στο ATP Finals, καθώς ο Νταβίντ Γκοφέν νίκησε στην πρεμιέρα του τον Ισπανό σταρ, Νο. 1 της παγκόσμιας κατάταξης!

Αυτή ήταν η σημαντικότερη νίκη στην καριέρα του Βέλγου, που είχε 4 χαμένα «ματς πόιντ» στο 2ο σετ, αλλά τελικά χρειάστηκε 3ο σετ για να πάρει τη νίκη, με 7-6 (5), 6-7 (4) και 6-4.

Αμέσως μετά την ήττα του από τον Γκοφέν, o Nαδάλ απέσυρε τη συμμετοχή του από το ATP Finals εξαιτίας του προβλήματος που έχει με το γόνατό του, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον συμπατριώτη του, Πάμπλο Καρένο Μπούστα, να διεκδικήσει την πρόκριση στο τουρνουά του Λονδίνου.

Ο κάτοχος 16 Grand Slam τίτλων και Νο. 1 στην παγκόσμια κατάταξη, αποφάσισε να αποσύρει τη συμμετοχή του, καθώς το γόνατό του δεν μπορεί να ανταπεξέλθει για άλλους δυο αγώνες σε αυτό το επίπεδο. Επομένως, η σεζόν ολοκληρώθηκε για τον Ισπανό, που θα επιστρέψει στη δράση στο τέλος του Δεκεμβρίου, για το Mubadala World Tennis Championships στο Άμπου Ντάμπι.

Άκης Πετρετζίκης: BBQ πίτσα με κοτόπουλο
Σάλκε: Τέλος ο Βάγκνερ
ΤΖΟΚΕΡ: 4,5 εκατ. ευρώ αναζητούν νικητή απόψε
Μαρία Σάκκαρη: Με το δεξί στο Ρολάν Γκαρός (video)

Γελάει ο κόσμος με τον Ερντογάν: Δείτε τι έταξε στους Τούρκους

Βίκυ Καγιά: Αγνώριστη το 1997 σε διαφήμιση της αγαπημένης σου γκοφρέτας

Βασάλος - Βαλαβάνη: Νέα αρχή - Η πρώτη φωτογραφία από το ανακαινισμένο τους σπίτι

Αστρονόμος κάνει με κάμερα ζουμ στη σελήνη και παθαίνει σοκ... Δείτε τι κατέγραψε (video)