Live Chat Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 (τελικό)

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα: Δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα από το Live Chat του Onsports

Με αρκετές αλλαγές ο Ολυμπιακός στο πρώτο ματς κυπέλλου με τον Παναιτωλικό και το πλήρωσε με την ήττα του και σκορ 2-1. Ούτως ή άλλως δεν είναι στην καλύτερη της κατάσταση η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, αφού και στο πρωτάθλημα προέρχεται από δύο απανωτές ισοπαλίες. Πιο πρόσφατη αυτή με 0-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο και έτσι ανεξαρτήτως διοργάνωσης δεν κερδίζει εδώ και τρία σερί ματς. κάτι που έχει να συμβεί χρόνια. Οι απουσίες λόγω Κόπα Άφρικα και όχι μόνο έχουν επηρεάσει τους «ερυθρόλευκους» τόσο με την εικόνα, όσο και τα αποτελέσματα τους, οπότε δεν χωρά άλλη απώλεια σήμερα στο εντός έδρας παιχνίδι, με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Όλα έγιναν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όταν ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε πίσω στο σκορ στο 2′ από τον Ατρόμητο, αλλά με την σέντρα ισοφάρισε χάρη στον Περέα για το τελικό 1-1. Τρίτο ματς αήττητη η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά σε επίπεδο πρωταθλήματος, αλλά αυτή η ισοπαλία λογίζεται ως απώλεια, παίζοντας απέναντι στον προτελευταίο του βαθμολογικού πίνακα. Πάντως, παραμένει στην πρώτη πεντάδα της Superleague 1 και συνεχίζει να αποτελεί μια από τα πιο δυνατά σύνολα του πρωταθλήματος φέτος. Ακόμη όμως πιο δύσκολο το σημερινό εμπόδιο για τον ΠΑΣ, παίζοντας με τον πρωτοπόρο και πιεσμένο για το αποτέλεσμα Ολυμπιακό.