Μεταξάς: «Βαριά ήττα, κάθε σουτ του ΠΑΟΚ έγινε γκολ»

ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ: Οι δηλώσεις του Ηρακλή Μεταξά μετά το ματς.

Ο Ηρακλής Μεταξάς, όπως είναι λογικό, μετά το ματς ήταν πικραμένος με την βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ.

Ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα επιχείρησε να αναλύσει πως ήρθε αυτό το 0-4. Συγκεκριμένα,  μίλησε:

Για την ήττα από τον ΠΑΟΚ: «Η μπάλα είναι όπως η ζωή. Πρέπει και στις ήττες να είσαι ενωμένος, δεν υπάρχουν μόνο χαρές. Παίξαμε καλά, ήρθε το πέναλτι, ανοίξαμε για να ισοφαρίσουμε και μετά χάσαμε το ρυθμό μας. Κάθε σουτ του ΠΑΟΚ πήγε μέσα. Τρία τέσσερα σουτ έκανε και σκόραρε τρία γκολ.

Αν σκοράραμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, θα μας έδινε δύναμη. Στο δεύτερο μέρος έπρεπε να μαρκάρουμε σε περισσότερο χώρο και όταν σκοράρει ο ΠΑΟΚ σε κάθε σουτ, τότε έρχεται αυτό το αποτέλεσμα».

Για τη διαχείριση της βαριάς ήττας: «Δεν μου αρέσει να χάνω. Στο σκορ ήταν βαριά ήττα. Αγωνιστικά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλά. Στο δεύτερο έχουμε να διορθώσουμε πολλά. Παίξαμε με τον ΠΑΟΚ, αλλά δεν μας βγήκε σήμερα».