ΠΑΟΚ-Λαμία 3-0: Εύκολη νίκη με επιστροφή Βιεϊρίνια (photos)

Ο ΠΑΟΚ είδε τον αρχηγό του Αντελίνο Βιεϊρίνια να επιστρέφει στην ενεργό δράση και επικράτησε 3-0 της Λαμίας εντός έδρας

Αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο σε ανάπτυξη, φαντασία και εκτέλεση, ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε μόλις 11 λεπτά για να «σκοτώσει» τη Λαμία (3-0), καλπάζοντας εκ νέου για την κορυφή. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα και η επιστροφή εν μέσω αποθέωσης για τον Βιεϊρίνια που πέρασε στο 84ο λεπτό του ματς στη θέση του Λημνιού.

Η ομάδα του Άμπελ Φερέιρα μπήκε σε πολύ καλή κατάσταση μετά τη διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων και μόλις στο δεύτερο λεπτό του ματς ο Μίσιτς άνοιξε το σκορ. Τέσσερα λεπτά πιο μετά ο Λημνιός έκανε το 2-0 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γιαννούλη για τον ΠΑΟΚ για να έρθει στο 11ο λεπτό ο Σφιντέρφσκι μετά από σέντρα του Στοχ να γράψει το 3-0 με τακουνάκι βάζοντας ουσιαστικά τέλος στην υπόθεση νίκης.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι διατήρησαν το πάνω «χέρι» στο ρυθμό και προσπάθησαν να δημιουργήσουν και άλλες φάσεις για να πετύχουν κάποιο γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε όπως ακριβώς το πρώτο μέρος και ο ΠΑΟΚ πήρε μια ακόμα νίκη στο Πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ (Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Αουγκούστο (65΄Εσίτι), Μίσιτς, Στοχ (74΄Ζαμπά), Λημνιός (84΄Βιεϊρίνια), Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι.

ΛΑΜΙΑ (Αντωνίου): Βελλίδης (46΄Κατσικάς), Αντέτζο (53΄Τζανετόπουλος), Πλιάτσικας, Βύντρα, Σκαντορβέλι, Μπεχαράνο (46΄Μπεχαράνο), Δημούτσος, Σκόνδρας, Βασιλόγιαννης, Τιρόνε, Ρόμανιτς.

Μήτση: «Ο Παναθηναϊκός πάντα πρωτοπόρος!»
Αυστηρή προειδοποίηση Μόσχας σε Άγκυρα αν ξεκινήσει νέα στρατιωτική επιχείρηση στη Συρία
Η «ΠΡΑΣΙΝΗ» δώρισε στo τμήμα ποδόσφαιρο σάλας κοριτσιών του Παναθηναϊκού το βιβλίο «1971»!