Μίτσελ: «Δεν φταίει η διαιτησία»

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, υποστήριξε πως η ομάδα του δεν θα πρέπει να έχει παράπονα από τη διαιτησία για την ισοπαλία απέναντι στον Παναιτωλικό.

Κόντρα στις δηλώσεις του Σάββα Θεοδωρίδη πήγε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Μίτσελ ο οποίος υποστήριξε πως η ομάδα του δεν θα πρέπει να έχει παράπονο από τη διαιτησία.

«Πιστεύω ότι ήμασταν καλύτερη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο και ελέγχαμε το παιχνίδι. Παίξαμε πολύ καλύτερα σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο. Αλλάξαμε πολλές φορές τις τακτικές μας αλλά δεν καταφέραμε τελικά να πάρουμε τη νίκη.

Ξέραμε ότι είναι δύσκολη έδρα και ότι θα αντιμετωπίζαμε μία ομάδα που θα έπαιζε αμυντικά. Κάναμε πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ήμασταν καλύτεροι, αλλά ο Παναιτωλικός εκμεταλλεύτηκε μία περίεργη κατάσταση και σκόραρε από ένα πολύ καλά εκτελεσμένο κόρνερ.

Ο Παναιτωλικός παίζει δυνατά, πάει δυνατά στις μονομαχίες αλλά αυτό είναι συνηθισμένο στο ποδόσφαιρο. Όταν όμως ο διαιτητής δεν σου δίνει βασικά πράγματα τότε δεν μπορείς να πεις πολλά. Έχω αμφιβολίες για 1-2 φάσεις που θεωρώ ότι ήταν πέναλτι, αλλά δεν πιστεύω ότι φταίει αυτό που δεν πήραμε τους τρεις βαθμούς», δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού.

Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι
Παναθηναϊκός AKTOR: Ένσταση για τις φάσεις των Λεσόρ και Νίμπο
Παναθηναϊκός AKTOR: Το έχασε μέσα από τα... χέρια του Ναν
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Video με πώς ξεκίνησε το επεισόδιο στην Τούμπα – Αυτό έκανε έξαλλο τον Αλμέιδα (videos)