Παναθηναϊκός Β - ΠΑΟΚ Β 1-4: «Περίπατος» στο ΟΑΚΑ (video)
Intime

ΠΑΟ Β-ΠΑΟΚ Β 1-4: Εντυπωσιακοί οι Θεσσαλονικείς στην επανέναρξη της Super League 2 έκαναν… βόλτα στο ΟΑΚΑ επικρατώντας με εντυπωσιακό σκορ – Απ’ το 13’ είχαν κριθεί τα πάντα!

Με εντυπωσιακό τρόπο και πέντε γκολ άρχισε εκ νέου η Super League 2. Η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού Β κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ, έγινε στο ΟΑΚΑ. Ο «δικέφαλος» έκανε αγωνιστικό περίπατο, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε πολύ νωρίς για τους Θεσσαλονικείς. Το τελικό 1-4 λέει τα πάντα για την αναμέτρηση.

Πριν το πρώτο τέταρτο του ματς, ουσιαστικά είχαν κριθεί τα πάντα με το σκορ να είναι ήδη στο 0-3 απ’ το 13’. Ο Παναθηναϊκός μείωσε, αλλά έμεινε νωρίς με δέκα παίκτες κι έτσι η νίκη «κλείδωσε» εύκολα για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, η οποία μετά το ματς της 14ης αγωνιστικής ανέβηκε στους 25 βαθμούς και τη 2η θέση, ενώ οι «πράσινοι» έμειναν στους 17.

Ο Μπράντονιτς στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ Β. Δύο λεπτά μετά, ο Μπιλάλ είχε δοκάρι για τον Παναθηναϊκό Β, αλλά ο Πανίδης στο 6’ «σόκαρε» ξανά το ΟΑΚΑ διαμορφώνοντας το 0-2. Οι Θεσσαλονικείς δεν… κατέβασαν ταχύτητα και ο Γκορτεζιάνι στο 13’ έκανε το 0-3.

Ο Παναθηναϊκός Β προσπάθησε να αντιδράσει και στο 16’ μείωσε με τον Ταβάρες. Όμως δέκα λεπτά μετά, ο Βουτσάς αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι άφησε τους «πράσινους» με δέκα παίκτες, τη στιγμή που έχαναν με 1-3.

Η διαχείριση του σκορ ήταν σχετικά εύκολα για τους φιλοξενούμενους παρά τις προσπάθειες των δέκα παικτών του Παναθηναϊκού Β. Ο Χατζηστραβός στο 81’ έκανε το 1-4, διαμορφώνοντας το τελικό θριαμβευτικό σκορ για τους Θεσσαλονικείς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β (Σ. Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Βουτσάς, Μαρτίνης, Έμπο (46′ Σερπέζης), Φουρτάδο (62′ Αθανασακόπουλος), Αντωνίου, Ταβάρες, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (18′ Σαρδέλης (55′ λ.τ Κυριόπουλος), Μπιλάλ (62′ Κρυπαράκος).

ΠΑΟΚ Β (Π. Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Σελιμάι (46′ Τσοπούρογλου), Τασιούρας (67′ Γιαξής), Παναγιώτου, Κωττάς, Ουεντραόγκο, Νινούα (46′ Μελετίδης), Δαρέλας (73′ Σπυρίδης), Μπράντονιτς, Πανίδης (65′ Χατζηστραβός), Γκορντεζιάνι.

Αμφίβολος ο Μπόλντγουιν για το Game 3
Final Four Basketball Champions League: Λύγισε στο τέλος το Περιστέρι από τη Μούρθια
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Με καθυστέρηση η σέντρα λόγω υβριστικού πανό στην Τούμπα
Παναθηναϊκός - Άρης: Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων