Serie Α : Νέο σοκ για Νάπολι, έχασε απ’ την Έμπολι κι έπεσε 4η (Videos+Photos)

Serie A: Η Έμπολι «άλωσε» το «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» αναγκάζοντας τη Νάπολι σε μία ακόμη ήττα (1-0) που τη φέρνει τέταρτη – Σημαντική νίκη της Σασουόλο επί της Λάτσιο (2-1).

Νέα οπισθοχώρηση έφερε για τη Νάπολι η 17η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι «παρτενοπέι» υπέστησαν ήττα-σοκ στην έδρα τους απ’ την Έμπολι με 1-0. Αποτέλεσμα ήταν να φτάσουν τις τρεις στο Πρωτάθλημα και να υποχωρήσουν στην 4η θέση!

Η φιλοξενούμενη Έμπολι είχε… δείξει τα δόντια της μέχρι τώρα στο Πρωτάθλημα (είχε νικήσει και στην έδρα της Γιουβέντους), αλλά οι Ναπολιτάνοι δεν… έλαβαν το μήνυμα. Ο Κουτρόνε στο 70’ σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Η Νάπολι δε βρήκε… απάντηση, έδειξε ιδιαίτερα αγχωμένη και τελικά ηττήθηκε σε ένα αποτέλεσμα που τη φέρνει στην 4η θέση, πίσω και από την Αταλάντα πλέον.

Η ομάδα του Σπαλέτι που είχε τον Κώστα Μανωλά στον πάγκο, έχει 36 βαθμούς, ενώ η Έμπολι έφτασε τους 26 και είναι 7η!

ΣΑΣΟΥΟΛΟ-ΛΑΤΣΙΟ 2-1

Με τον Γιώργο Κυριακόπουλο να μένει στον πάγκο, η Σασουόλο πήρε σημαντική νίκη επί της Λάτσιο με 2-1. Κάνοντας μάλιστα ανατροπή στο σκορ.

Η ομάδα της Ρώμης προηγήθηκε με τον Ζακάνι στο 6ο λεπτό, με το 0-1 να οδηγεί τις αντιπάλους στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Ο Μπεράρντι στο 63’ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, με τον Ρασπαντόρι έξι λεπτά μετά να κάνει το 2-1!

Έτσι η Σασουόλο έφτασε τους 23 βαθμούς και είναι 12η, ενώ η Λάτσιο έμεινε στους 25 και την 9η θέση.

Μπάσκετ Γυναικών: Εύκολα πήγε τη σειρά σε πέμπτο ματς ο Παναθηναϊκός
Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα