Serie A: Πισωγύρισμα Λάτσιο, «έφαγε» τριάρα στη Μπολόνια! (photos+video)

Serie A: Μια εκπληκτική Μπολόνια έκανε… πλάκα στη Λάτσιο και τη νίκησε τελικά με 3-0!

Το «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» φόρεσε τα καλά του για να υποδεχτεί τη Λάτσιο. Όμως η οικοδέσποινα Μπολόνια, δεν είχε τόσο φιλόξενες διαθέσεις. Η ομάδα του Μαουρίσιο Σάρι προερχόταν από το θρίαμβο στο ντέρμπι της «αιώνιας πόλης» κόντρα στη Ρόμα, ενώ μεσοβδόμαδα νίκησε τη Λοκομοτίβ Μόσχας. Όμως στην Μπολόνια είχε… χαστούκι. Με τους «ροσομπλού» να επικρατούν άνετα 3-0!

Οι παίκτες του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς ήταν εξαιρετικοί και το έδειξαν απ’ το πρώτο μέρος. Όταν γύρω στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, με δύο γρήγορα γκολ ουσιαστικά καθόρισαν την τύχη του ματς.

Ο Μούσα Μπάροου ήταν αυτός που άνοιξε το δρόμο για τη νίκη. Στο 14’ βρήκε δίχτυα και πάλι για τη Μπολόνια, κάνοντας το 1-0. Τρία λεπτά μετά, πριν η Λάτσιο προλάβει να συνέλθει, ο Τεατέ ήταν αυτός που έκανε το 2-0. Μέχρι το 68’ δεν άλλαξε κάτι, καθώς σε εκείνο το λεπτό ο Χάικι έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους ολοκληρώνοντας το θρίαμβο.

Η Λάτσιο που έμοιαζε με… σάκο του μποξ, έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ατσέρμπι στο 76ο λεπτό. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι και η Μπολόνια που θριάμβευσε 3-0, έφτασε τους 11 βαθμούς μετά από 7 αγώνες. «Πιάνοντας» τη Λάτσιο που έχει τους ίδιους πόντους.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι