La Liga: Επική ανατροπή Οσασούνα, τεσσάρα η Ράγιο! (Photos)

La Liga: Δύο γκολ στις καθυστερήσεις και νίκη για την Οσασούνα με 3-2 στην έδρα της Κάντιθ-Άνετο 4-0 της Βαγεκάνο κόντρα στην Γρανάδα!

Εκπληκτικό παιχνίδι στο «Μιραντίγια» για την 3η αγωνιστική της Primera Division. Η Κάντιθ φιλοξένησε την Οσασούνα. Το ματς έδειχνε πως θα καταλήξει στους γηπεδούχους, όμως η ομάδα της Παμπλόνα με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις πήρε σπουδαία νίκη με 3-2!

Ο Φερνάντες στο 16’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, η Οσασούνα ισοφάρισε. Ο Κίκε με πέναλτι έκανε το 1-1.

Έξι λεπτά μετά, με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι) ο Φερνάντες έδωσε για δεύτερη φορά προβάδισμα στην Κάντιθ. Που όμως το χάρηκε μέχρι τις καθυστερήσεις όταν κι ήρθε η… ψυχρολουσία!

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, με το τρίτο πέναλτι στην αναμέτρηση, ο Τόρες έκανε το 2-2 για την Οσασούνα. Που έδειχνε πως θα φύγει ικανοποιημένη με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Κάντιθ. Αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν αρκέστηκαν εκεί! Ο Γκαρθία στο 90+5’ έκανε την επική ανατροπή και το 3-2 για την Οσασούνα, χαρίζοντας σπουδαία νίκη με τον τρόπο που αυτή ήρθε!

Έτσι η ομάδα της Παμπλόνα έφτασε τους 5 βαθμούς μετά από τρία ματς, παίρνοντας την πρώτη νίκη στη La Liga για φέτος! Η Κάντιθ έμεινε στους 2.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ-ΓΡΑΝΑΔΑ 4-0

Πρώτο ματς στην έδρα της για την Ράγιο Βαγεκάνο, που φιλοξένησε την Γρανάδα. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν αρχίσει καλά το Πρωτάθλημα, όμως στο «Βαγέκας» είναι πάντα αλλιώς! Το 4-0 κόντρα στην ομάδα της Ανδαλουσίας, τα λέει όλα!

Ο Γκαρσία στο 3’ άνοιξε το σκορ, μέχρι να έρθει ο Τρέχο στο 23’ να κάνει το 2-0! Ο Ντέκα στο 43’ έφτασε το σκορ στο 3-0, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι πριν το ημίχρονο. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κομεσάνια στο 58’, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Με αυτό τον εντυπωσιακό τρόπο, η Ράγιο πήρε τους 3 πρώτους βαθμούς της στο Πρωτάθλημα, με την Γρανάδα να μένει στους 2.

Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ