Serie A: Ονειρικό ντεμπούτο Κορέα με Ίντερ-Δύο γκολ, έδωσε νίκη! (Videos+Photos)

Serie A: Καλύτερο ντεμπούτο με την Ίντερ δεν μπορούσε να ονειρευτεί ο Χοακίν Κορέα-Ο Αργεντινός έδωσε τη νίκη με δύο δικά του γκολ (3-1) στην έδρα της Βερόνα η οποία βρέθηκε να προηγείται!

Το 2Χ2 για την Ίντερ, δεν ήρθε εύκολα. Οι Πρωταθλητές Ιταλίας αγωνίστηκαν στο «Μπεντεγκόντι» κόντρα στην σκληρή Ελλάς Βερόνα. Χρειάστηκε να κάνουν ανατροπή για να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Κυρίως, όμως, χρειάστηκε το εκπληκτικό ντεμπούτο του Χοακίν Κορέα με δύο γκολ!

Ο Ίλιτς με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, έκανε το 1-0 για τους «Έλληνες». Αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Η Ίντερ «απάντησε» γρήγορα στο δεύτερο μέρος. Ο Λαουτάρο Μαρτίνεθ στο 47’ έκανε το 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Τα λεπτά περνούσαν, το ματς έφτασε στο τελευταίο δεκάλεπτο και παρά την πίεση της Ίντερ, φαινόταν πως η πρώτη γκέλα στο Καμπιονάτο για τους Μιλανέζους, πλησιάζει.

Κάπου εκεί… ανέλαβε δράση ο Χοακίν Κορέα! Ο νεοφερμένος Αργεντινός από τη Λάτσιο, είχε πάρει τη θέση του Λαουτάρο στο 74’. Εννιά λεπτά μετά, λύτρωσε την Ίντερ σκοράροντας για το 2-1! Ο παίκτης που είχε άριστη συνεργασία με τον Ιντζάγκι και στη Ρώμη, τον… ξελάσπωσε μια και καλή στο 4ο των καθυστερήσεων διαμορφώνοντας το 3-1!

Το εκπληκτικό ντεμπούτο του Κορέα, έστειλε την Ίντερ στη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες και στους 6 βαθμούς. Η Ελλάς Βερόνα έμεινε στο 0.

Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four