La Liga: Το «έφαγαν» σχεδόν στο ίδιο λεπτό! (Videos)

La Liga: Η Ατλέτικο θέλει νίκη για να πάρει τον τίτλο, η Ρεάλ για να έχει ελπίδες αν δεν τα καταφέρουν οι «ροχιμπλάνκος» αλλά και οι δύο βρέθηκαν πίσω στο σκορ!

Γεμάτη σασπένς και αγωνία είναι η 38η και τελευταία αγωνιστική της Primera Division. Η Ατλέτικο Μαδρίτης αν νικήσει στην έδρα της Βαγιαδολίδ στέφεται Πρωταθλήτρια! Σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει, η Ρεάλ Μαδρίτης με νίκη στο «σπίτι» της επί της Βιγιαρεάλ, παίρνει αυτή τον τίτλο!

Αμφότερες οι ομάδες της Μαδρίτης, όμως, βρέθηκαν πίσω στο σκορ, πάνω-κάτω στο ίδιο χρονικό σημείο! Λίγο πριν τη συμπλήρωση του 20λεπτου.

Πρώτη η Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Πλάνο στο 18ο λεπτό έφυγε στο χώρο παίρνοντας την μπάλα στη μεσαία γραμμή και νίκησε τον Όμπλακ για το 1-0 της Βαγιαδολίδ, η οποία θέλει νίκη για να έχει ελπίδες παραμονής!

Σχεδόν δύο λεπτά μετά, ήταν η σειρά της Βιγιαρεάλ που φιλοξενείται απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης. Εκεί ο Πίνο ήταν αυτός που έγινε κάτοχος εντός περιοχής και έκανε το 0-1, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους φιναλίστ του Europa League!

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1