La Liga: «Σφαλιάρα» της Λεβάντε στην Μπαρτσελόνα - Δυσκολεύει η κατάκτηση του πρωταθλήματος

Γκέλα που μπορεί να της στοιχίσει και το πρωτάθλημα για την Μπαρτσελόνα, με την Λεβάντε να σοκάρει (3-3) τους Καταλανούς και πλέον ελπίζει σε γκέλες των Ατλέτικο Μαδρίτης και Ρεάλ Μαδρίτης

Τελικά το κίνητρο και τους βαθμούς φαίνεται να τους ήθελε η Λεβάντε, η οποία έκοψε βαθμούς από την Μπαρτσελόνα παίρνοντας την ισοπαλία (3-3) εντός έδρας για την 36η αγωνιστική της La Liga.

Οι Καταλανοί με αυτό το νέο χαστούκι πήγαν στους 76 βαθμούς με τις Ατλέτικο και Ρεάλ Μαδρίτης να έχουν την ευκαιρία να ξεφύγουν και να τους αφήσουν πίσω τους.

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι παρότι αρχικά βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 κατάφεραν να κάνουν το 2-2, ενώ παρά το γεγονός ότι η Μπαρτσελόνα πήρε εκ νέου το προβάδισμα βρήκε τη λύση και με γκολ του Λεόν στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ (3-3).

Οι Μέσι (25΄) και Πέδρι (34΄) έκαναν το 2-0 στο πρώτο μέρος για να απαντήσουν οι Μελέρο (57΄) και Μοράλες (59΄) για το 2-2. Ο Ντεμπελέ στο 64ο λεπτό έδωσε προβάδισμα για τους Καταλανούς αλλά ο Λεόν στο 83΄βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα για το τελικό 3-3.

Πλέον η Ατλέτικο Μαδρίτης που είναι στους 77 βαθμούς αντιμετωπίζει την Τετάρτη (12/05 23:00) την Σοσιεδάδ εντός έδρας, ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης που έχει 75 βαθμούς παίζει την Πέμπτη (13/05 23:00) με την Γρανάδα εκτός έδρας.

UEFA Youth League: Ασταμάτητος Ολυμπιακός, στον τελικό της διοργάνωσης!