Μυθική ανατροπή η Μίλαν, το γύρισε και «ξέρανε» τη Γιουβέντους (video)

Η Μίλαν επέστρεψε από το 0-2 και με επική ανατροπή νίκησε 4-2 τη Γιουβέντους.

Μια τρομερή Μίλαν έκανε απίστευτη ανατροπή σε ματς που φαινόταν να μην γυρίζει! Το 2-0 της Γιουβέντους την έφερε με την πλάτη στον τοίχο, όμως, οι «ροσονέρι» δεν το έβαλαν κάτω.

Απάντησαν με 3 γκολ σε 5 λεπτά κάνοντας αδιανόητη επιστροφή για το τελικό 4-2. Με το τρίποντο αυτό η Μίλαν ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη πεντάδα και στο +1 από Ρόμα, Νάπολι που ωστόσο έχουν ματς λιγότερο.

Η Γιουβέντους από την πλευρά έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει με +10 από την Λάτσιο και να κλειδώσει τον τίτλο.

Τα πάντα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια στο... μηδέν. Ραμπιό και Ρονάλντο έδωσαν προβάδισμα στην «Κυρία», αλλά η Μίλαν σκόραρε τρεις φορές σε πέντε λεπτά!

Ιμπραϊμοβις με πέναλτι (62'), Κέσι (66'), Λεάο (67') έφεραν την ανατροπή, με τον Ρέμπιτς στο 80' να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.