Πορτογαλία: Άνετη νίκη για Μποαβίστα

Η Μποαβίστα ήταν ανώτερη και νίκησε εύκολα 3-1 στην έδρα της τη Βιτόρια Σετούμπαλ.

Η Μποαβίστα έδειξε μεγαλύτερη διάθεση και πήρε εύκολα με 3-1 τον εντός έδρας αγώνα με τη Βιτόρια Σετούμπαλ, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι χτύπησαν στην αρχή και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μπουένο στο 5' άνοιξε το σκορ και στο 45' ο Αφόνσο σημείωσε το 2-0. Η Σετούμπαλ μείωσε στο 64' με τον Καρλίνιος, ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Ταβάρες κλείδωσε τη νίκη και διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τη Μποαβίστα. Οι νικητές ανέβηκαν στην όηδοη θέση με 35 βαθμούς, αλλά δεν έχουν βλέψεις για Ευρώπη, ενώ η Σετούμπαλ καθηλώθηκε στη δωδέκατη θέση με 30 βαθμούς, αρκετά μακριά, πάντως, από την επικίνδυνη ζώνη.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ