Νίκη με ανατροπή για Ρεάλ Μαδρίτης (video)

Έμεινε κορυφή η Ρεάλ, μαζί με τη Μπαρτσελόνα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στον αγώνα της 14ης ημέρας του ισπανικού πρωταθλήματος κόντρα στη δυνατή φέτος Ρεάλ Σοσιεδάδ, αλλά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη με 3-1, η οποία της επιτρέπει να διατηρείται στην κορυφή της κατάταξης μαζί με την Μπαρτσελόνα. Η Σοσιεδάδ άνοιξε το σκορ στο Μπερναμπέου με τέρμα του Χοσέ μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 37΄ με τον Μπενζεμά, πήραν το προβάδισμα στο 48΄ με τον Βαλβέρδε και ανέβασαν το δείκτη του σκορ σε 3-1 στο 74΄ με τον Μόντριτς.

Στο μεταξύ, πολύτιμους βαθμούς άφησε στο ματς με τη Γρανάδα η Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 60΄ με τον Λόντι, αλλά οι γηπεδούχοι απέσπασαν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με τέρμα του Σάντσες επτά λεπτά αργότερα (67΄).

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Μπέτις η οποία νίκησε 2-1 την Βαλένθια, η οποία προηγήθηκε στο 32΄ με τον Γκόμες, αλλά η ομάδα της Σεβίλης απάντησε με τέρματα των Γιοακίν (37΄) και Κανάλες (90΄).