Ο Φιρμίνο «λύτρωσε» τη Λίβερπουλ (video)

Η Κρίσταλ Πάλας προσπάθησε αλλά αυτή η Λίβερπουλ δεν σταματιέται και πέρασε με 2-1 από το Λονδίνο

Μια ακόμα πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να επιστρέψει στην κορυφή της Premier League πήρε η Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε 2-1 της Κρίσταλ Πάλας εκτός έδρας. «Δράστης» της τελευταίας στιγμής για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ήταν ο Ρομπέρτο Φιρμίνο, ο οποίος χτύπησε στο 85ο λεπτό και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η φάση που δυναμίτισε το παιχνίδι ήρθε στο 43ο λεπτό, όταν το γκολ του Τόμκινς με κεφαλιά ακυρώθηκε για φάουλ εκτός φάσης στον Λόβρεν μετά από εξέταση του VAR.

Η Λίβερπουλ ήταν τελικά αύτη που άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό με τον Μανέ για να κάνει η Κρίσταλ Πάλας το 1-1 στο 82ο λεπτό. Στο πρώτο κόρνερ που κέρδισε, η άμυνα της Κρίσταλ Πάλας θύμισε ερασιτεχνικού πρωταθλήματος και μετά από διαδοχικές καραμπόλες, η μπάλα στρώθηκε στον Φιρμίνο που έκανε το 1-2 τρία λεπτά αργότερα.

Η Αρσεναλ γλίτωσε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων την ήττα από την ουραγό Σαουθάμπτον. Στο 8' ο Ινγκς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά ισοφάρισε στο 18' ο Λακαζέτ. Στο 71', όμως, ο Γουόρντ-Πρόουζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο Λακαζέτ, όμως, με το 2ο προσωπικό του τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην Αρσεναλ. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και δέχτηκε μία κίτρινη κάρτα.

Γαλλία: Επιμένει η κυβέρνηση για το συνταξιοδοτικό παρά τις αντιδράσεις
Πινγκ Πονγκ: Στην 44η θέση η Γερασιμάτου
Το Λονδίνο ερευνά το ενδεχόμενο να υπεκλάπησαν εμπορικά έγγραφα
Σκοποβολή: Διακρίσεις και μετάλλια για τον ΠΑΟ στην Ελευσίνα

Μαζεύει φύλλα δάφνης και φτιάχνει δαφνέλαιο για τα μαλλιά της! Μάθετε πώς θα το κάνετε κι εσείς (video)

Θάνος Μικρούτσικος: Ραγίζει καρδιές η ανάρτηση του μουσικοσυνθέτη μέσα από το νοσοκομείο (Photos)

Ζώδια Σήμερα 09/12: Δες και την αστεία πλευρά των πραγμάτων

Ποια Μπόμπα; Η Ελένη Φουρέιρα στον τελικό του Final Four είναι η απόλυτη θεότητα

Ανατροπή με το «γκράφιτι» σε πολική αρκούδα: Τι εξηγούν οι επιστήμονες (pics&vid)

Ποιες γυναίκες κινδυνεύουν περισσότερο από οστεοπόρωση (εικόνες)

Γ’ Εθνική: Επεισόδια και οριστική διακοπή στην Αγκαθιά (video)

Θανάσης Κουρλαμπάς: Αποκάλυψε τα ταλέντα των δύο παιδιών του - Θα εκπλαγείτε (vid)

Ετρωγαν 7 καρύδια κάθε μέρα! Το αποτέλεσμα θα σας κάνει να μπείτε κι εσείς στη διαδικασία (video)

Διάσημα ξένα ονόματα που είναι αγνώριστα στα ελληνικά!