Τότεναμ: «Δολοφονική» ενέργεια από Σον και «γκέλα» (videos)

Τους τρεις βαθμούς στα χέρια της μέσα στο «Γκούντισον Πάρκ» κρατούσε η Τότεναμ έως το 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως τελικά έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη, αφού η Έβερτον κατάφερε στο τέλος να ισοφαρίσει σε 1-1, στο ματς που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική της Premier League.

Ουσιαστικά ο Σον ήταν αυτός που τα... χάλασε όλα! Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League προηγήθηκε με γκολ του Ντέλε Άλι στο 63΄, αλλά στο 79΄ ο Κορεάτης έκανε «δολοφονικό» τάκλιν στον Άντρε Γκόμες, που αποχώρησε με φορείο και μάλλον έχει υποστεί σοβαρή ζημιά. Ο Σον αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, το ματς έκανε πολλά λεπτά να ξεκινήσει, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να δείξει 12 λεπτά καθυστερήσεις, και στο 8ο λεπτό η Έβερτον κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Τοσούν.

UEFA Youth League: Ασταμάτητος Ολυμπιακός, στον τελικό της διοργάνωσης!