Σοβαρεύτηκε και νίκησε η Σίτι (video)

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε 3-0 της Άστον Βίλα, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε το δεύτερο μέρος της 10ης αγωνιστικής στην Premier League.

O Στέρλινγκ στο 22ο δευτερόλεπτο μετά την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου άνοιξε το σκορ για τους «Πολίτες», οι οποίοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 65` με εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρούινε. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γκιντογκάν στο 70ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή, η Σίτι, η οποία ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Φερναντίνιο με δεύτερο κίτρινη κάρτα στο 87`, μείωσε στους στους τρεις από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ που έχει ματς λιγότερο (αντιμετωπίζει αύριο την Τότεναμ).

Manchester City vs Aston Villa 3-0 All Gоals & Extеndеd Hіghlіghts 2019

Ολυμπιακοί Αγώνες: Μεγάλη πίεση για ακύρωση της διοργάνωσης
Παναθηναϊκός ΑΟ: 100% παρατυπία, στον αέρα ο δεύτερος τελικός
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ο Κάτας αποφασίζει για Μπρέι!