Διπλή απώλεια για τη Ρόμα!

Η Ρόμα παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στην Σασουόλο (1-1) και έχασε τον Κώστα Μανωλά με τραυματισμό στο γόνατο.

Με τον χειρότερο τρόπο ολοκληρώθηκε το 2017 για τη Ρόμα. Οι «Ρωμαίοι» υπέπεσαν σε γκέλα ολκής μετά το 1-1 με την Σασουόλο εντός έδρας και έχασαν την ευκαιρία να περάσουν στην τρίτη θέση. Παράλληλα όμως έχασαν και τον Κώστα Μανωλά με τραυματισμό στο γόνατο, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου.

Την ίδια στιγμή, ιστορία έγραψε σήμερα η Μπενεβέντο. Οι νεοφώτιστοι, με τέρμα του Κόντα στο 64ο λεπτό, σημείωσαν την παρθενική τους νίκη στη Serie A, επικρατώντας 1-0 της Κιέβο Βερόνα. Σπουδαίο διπλό πήρε η Ουντινέζε απέναντι στην Μπολόνια (2-1), ενώ η Σαμπντόρια χρειάστηκε δύο γκολ μετά το 90` για να κάμψει την αντίσταση της ΣΠΑΛ.

Ακόμα, με γκολ του Τσαλχάνογλου στο 74ο λεπτό, η Μίλαν πήρε τον εκτός έδρας βαθμό της ισοπαλίας από την Φιορεντίνα (1-1). Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 71` με τον Τζιοβάνι Σιμεόνε, ωστόσο η ομάδα του Γκατούζο κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα.

Μπολόνια-Ουντινέζε 1-2

(27`-αυτ. Ντανίλο - 37` Βίντμερ, 48` Λαζανά)

Μπενεβέντο 4

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια