Πανηγυρική πρόκριση Ρίβερ με τρελά… όργια Σκόκο με 5 γκολ! (video)

Μαγική… εμφάνιση έκανε ο Αργεντίνος επιθετικός, σημειώνοντας 5 τέρματα στη νίκη 8-0 της Ρίβερ επί της Βίλστερμαν από την Βολιβία, παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά του Copa Libertadores.

Οι «εκατομμυριούχοι» είχαν γνωρίσει την ήττα 3-0 στο πρώτο ματς των δύο ομάδων, ωστόσο, ο Νάτσο Σκόκο μπήκε… φουριόζος και μέσα σε 11 λεπτά, σημείωσε χατ τρικ και ισοφάρισε το ματς του πρώτου αγώνα.

Η… αρχή έγινε στο 8ο λεπτό, όταν άνοιξε το σκορ, στο 13’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 19’ έγραψε το 3-0 ισοφαρίζοντας την ήττα της Ρίβερ στο ματς της Βολιβίας. Όμως, η Ρίβερ δεν σταμάτησε εκεί και πήρε πανηγυρική πρόκριση.

Στο 36’ ο Έντσο Πέρες έγραψε το 4-0 για τους «εκατομμυριούχους» και στο 46’ ο Σκόκο πέτυχε το τέταρτο προσωπικό του τέρμα για το 5-0. Στο 53’ ο Ιγνάσιο Φερνάντες ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0 και πέντε λεπτά αργότερα, ο πρώην φορ της ΑΕΚ ολοκλήρωσε το προσωπικό του σόου, με το πέμπτο του τέρμα (7-0). Το τελικό 8-0 έγραψε ο Έντσο Πέρες με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 67ο λεπτό.