Χέρτα-Μπάγερν 1-1: Ο Λεβαντόβσκι την έσωσε από το κάζο του αιώνα!

Λίγες μέρες μετά το επιβλητικό 5-1 επί της Άρσεναλ για το Τσάμπιονς Λίγκ, η Μπάγερν τα… χρειάστηκε με τη Χέρτα για τη Μπουντεσλίγκα.

Οι Γερμανοί προσγειώθηκαν ανώμαλα στο Βερολίνο και γλίτωσαν την ήττα χάρη στον Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι και την ισοφάρισή του σε 1-1 στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων!

Το γκολ του Ιμπίσεβιτς στο 21’ έβαλε μπροστά την Χέρτα με την ομάδα του Αντσελότι να φλερτάρει επικίνδυνα με την πρώτη ήττα και μάλιστα μετά από οκτώ χρόνια από τον συγκεκριμένο αντίπαλο. Στο 97' και μετά από εκτέλεση φάουλ ο Λεβαντόβσκι από κοντά δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να φέρει το παιχνίδι στα ίσα γλιτώνοντας τη Μπάγερν από το κάζο του αιώνα.

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ: Γιάρστεϊν, Πέκαρικ, Λάνγκαμπ, Μπρουκς, Πλάτενχαρτ, Σταρκ, Χαραγκούτσι (90+4' Λούστενμπεργκερ), Σκιέλμπρεντ, Νταρίντα, Καλού (90+2' Μίτελστατ), Ιμπίσεβιτς (87' Έσβαϊν)
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Λαμ, Χούμελς, Αλάμπα, Μπερνάτ (77' Κομάν), Κίμιχ (62' Αλόνσο), Βιδάλ (62' Λεβαντόβσκι), Ρόμπεν, Τιάγκο, Κόστα, Μίλερ

Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης
Οι Μαξ Φερστάπεν και Σέρτζιο Πέρεζ σε αγώνα ταχύτητας στην... άμμο
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου