Επιτέλους νίκη για Σαουθάμπτον (video)

Το πρώτο της τρίποντο στη φετινή σεζόν πήρε η Σαουθάμπτον που επιβλήθηκε άνετα 3-0 της Νόριτς στο «Σεντ Μέρις».

Επιτέλους νίκη για τη Σαουθάμπτον η οποία απέναντι στη Νόριτς έδειξε το πραγματικό της πρόσωπο για να επικρατήσει 3-0 και να ξεκινήσει την αντεπίθεσή της. Μετά τον αποκλεισμό – σοκ από τη Μίντιλαντ και το Europa League έβγαλε αντίδραση και επιβλήθηκε των «καναρινιών».

Οι φιλοξενούμενοι από το 31’ έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γουίτακερ. Έτσι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πελέ άνοιξε το σκορ για τους «Άγιους».

Στο 64’ ο Τάντις ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 για να κάνει το τελικό 3-0, τρία λεπτά αργότερα.

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη