Αμβούργο-Καρλσρούη 1-1: Σωτήρας ο Ιλίσεβιτς! (video)

Ζωντανό στο κυνήγι τα παραμονής του στη Bundesliga έμεινε το Αμβούργο παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στην Καρλσρούη παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ για 69 λεπτά!

Με τη… φωτιά έπαιξε το Αμβούργο αλλά δεν «κάηκε» ολοσχερώς χάρη στον Ίβο Ιλίσεβιτς! Η ομάδα του λιμανιού παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Καρλσρούη στον πρώτο αγώνα μπαράζ που έχει ως έπαθλο το εισιτήριο για τη Bundesliga της επόμενης σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν… φουριόζοι στο ματς και μόλις στο τέταρτο λεπτό του αγώνα ο Ρούβεν Χένινγκς τους έδωσε προβάδισμα! Επί σχεδόν 70 λεπτά η Καρλσρούη ήταν… αγκαλιά με μια μεγάλη νίκη, όμως υπολόγισε χωρίς τον Ίβο Ιλίσεβιτς.

#LiveGoals:Το Αμβουργο εδω και λιγη ωρα χανει απο την Καρλσρούη μετα απο το ωραιο ξαφνικο διαγωνιο σουτ του Hennings....Προβαδισμα ανοδου,για τους φιλοξενουμενους...

Posted by The Sportscaster on Thursday, May 28, 2015

Ο Γερμανοκροάτης μέσος ανέλαβε να… βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά για την ομάδα του και στο 73ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, σώζοντας τα προσχήματα. Οι δυο ομάδες θα αναμετρηθούν στην έδρα της Καρλσρούη την 1η Ιουνίου με τον κανονισμό του εκτός έδρας γκολ να ισχύει κανονικά στα πλέι οφ υποβιβασμού.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Βέστερμαν (56’ Ντικμάιερ), Τζουρού, Ραΐκοβιτς, Όστρολεκ, Κάτσαρ, Όλιτς (89’ Μπάιστερ), Χόλτμπι (69’ Στίμπερ), Ιλίσεβιτς, Λασόγκα

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ: Ορλιχάουζεν, Βαλεντίνι, Γκόρντον, Γκούλντε, Μαξ, Πάιτς, Μέφερτ, Τόρες, Γιάμπο (75’ Κρεμπς), Ναζάροφ, Χένινγκς.

Γιώργος Λυγγερίδης: Τι περιλαμβάνει η δικογραφία - Η πορεία του «μαύρου» χρήματος
Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR