Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Τραϊανόπουλου πήρε εύκολα τη νίκη φτάνοντας τους 32 βαθμούς

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης πήρε την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών για την 25η αγωνιστική του πρώτου ομίλου. Οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ μόλις στο 10’ αλλά το δυνατό σουτ του Ελληνίδη «σταμάτησε» στο δοκάρι. Ωστόσο, 6 λεπτά αργότερα ο Φλώρος ήταν πιο αποτελεσματικός και με δυνατό σουτ άνοιξε, το σκορ. Ο ίδιος παίκτης από «εκτελεστής» έγινε «δημιουργός» και στο 62’ έκανε την ασίστ στον Αγγελακάκη που διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Β. Τραϊανόπουλος): Συριτούδης, Αμπραχαμιάν,Θάνος, Δούπας, Μπαρμπαγιάννης (85’ Λειβαδιώτης), Ελληνίδης, Τορομανίδης (75’ Μαμούτ), Κοίλιαρης, Συμιτσάκης, Φλώρος, Αγγελακάκης (90+1’ Κοσκολός)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αντ. Σαπουντζής): Σιμψέρης, Μπάμπαλης, Τζούρτζος, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Τσάβος (64’ Ντίνος), Καρασαββίδης, Κιόρτσης (69’ Ξανθόπουλος), Καραδήμος, Μπάρμπας (64’ Λυσίτσας), Καπουσούζης

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ