Εργοτέλης – Παναθηναϊκός 1-0 (Κ20)

Το γκολ του Γεωργαντόπουλου στο 65’ χάρισε τη νίκη στους Νέους των Κρητικών που είχαν και δοκάρι 5 λεπτά νωρίτερα

Νικηφόρα συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα Νέων της Super League ο Εργοτέλης που υποδέχθηκε στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής τον Παναθηναϊκό. Στο εξ αναβολής ματς λοιπόν οι γηπεδούχοι έφτασαν μια «ανάσα» από το γκολ στο 60’ με τον Νοκάι να «σημαδεύει» το δοκάρι. Όμως 5 λεπτά αργότερα ο Γεωργαντόπουλος ύστερα από ασίστ του Λεμονιά κατάφερε να πετύχει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης διαμορφώνοντας το 1-0 που έμεινε ως το σφύριγμα της λήξης.

Εργοτέλης: Παναγιώτου, Χαρκουτσάκης, Πολυχρονάκης, Σηφάκης, Τουρνάκης, Γεωργαντόπουλος (90’ Φλεβάρης), Βογιατζής, Φουκαράκης, Νοκάι, Χριστάκης (73’ Μπικιάρης), Λεμονιάς (88’ Μπερουασβίλι).

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»