Λεβαδειακός – SKODA Ξάνθη 2-2 (Κ20)

Ένα «γεμάτο» ματς είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας το Σάββατο (31/1)

Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο οι Νέοι Λεβαδειακού και Ξάνθης μοιράστηκαν τους βαθμούς στην μεταξύ τους αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 14’  Λαζαρίδης, ενώ οι Βοιωτοί έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 39’ με πέναλτι. Στο δεύτερο 45λεπτο, η Ξάνθη πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Μελισσόπουλο στο 51’ αλλά η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 62’, με το 2-2 να μένει ως το τέλος του αγώνα. Επίσης, αξίζει να σημειωθεί πως στο 68’ οι Ακρίτες έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ορφανίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Ζώτος, Κολλαράς, Χατζητερζόγλου, Προύντζος, Ορφανίδης Π., Δελής (89’ Βαφειάδης), Μελισσόπουλος, Λαζαρίδης, Φασίδης, Πασχαλάκης (64’ Τουμαντζίδης).

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ