Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-2 (Κ20 - photos)

Αν και έχασαν πέναλτι στο πρώτο 45λεπτο, οι Νέοι των «ερυθρόλευκων» σκόραραν δυο φορές στο δεύτερο ημίχρονο παίρνοντας το διπλό στην Αρκαδία

Νικηφόρα πέρασε από την Τρίπολη η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού που στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής επικράτησε με 2-0 του Αστέρα. Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πολύ κοντά στο γκολ στο 19’ αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Γαρεφαλάκης απέκρουσε ο Κόκκαλης. Ωστόσο, στην επανάληψη οι Πειραιώτες κατάφεραν να σκοράρουν δυο φορές με τον Μανθάτη να ανοίγει το σκορ στο 55’ και τον Γαρεφαλάκη να διαμορφώνει το τελικό 2-0 παίρνοντας την άτυπη ρεβάνς για το χαμένο πέναλτι.

Αστέρας Τρίπολης: Κόκκαλης, Γογωνάς, Κυριακόπουλος, Καστριτσέας, Βαζούκης, Βελίσσαρης, Μούκαμ, Μαργαρίτης (75’ Συρεγγέλας), Γαρυφαλλόπουλος (63’ Τσόφλιος), Διγαλάκης (45’ Τσιώλης), Μηλιώτης

Ολυμπιακός: Στρέζος, Σάλιακας (73' Τόλι), Τσιμίκας, Βατουσιάδης, Βούρος, Μεγαρίτης, Γαρεφαλάκης (89' Ρέντζης), Καραχάλιος, Ιγματιάδης (61' Βέργος), Λάτσι, Μανθάτης

LaLiga: Η Τζιρόνα έστεψε Πρωταθλήτρια τη Ρεάλ Μαδρίτης – Έφτασε τα 36 τρόπαια η «βασίλισσα»
Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga