«Ψυχρολουσία» στο… 90’!

Η αδιάφορη Μπάρι κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη με 2-1 στην έδρα της Πάρμα, βάζοντας την σε… περιπέτειες!

Το πρώτο ημίχρονο αναλώθηκε με την Πάρμα να έχει τον έλεγχο αλλά να μην μπορεί να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ, κάτι που έδωσε… θάρρος στην ουραγό για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Έτσι στο 68ο λεπτό ο Παρίσι άνοιξε το σκορ στο 63’ αλλά ο Αμαουρί στο 81’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια αλλά η αδιάφορη Μπάρι κατάφερε να πάρει την νίκη στις καθυστερήσεις με τον Αλβάρεζ και πλέον η Πάρμα μπαίνει σε περιπέτειες αφού έχει «βαρύ» πρόγραμμα (Λάτσιο, Ίντερ, Ουντινέζε) και τίποτα δεν θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο για τους «παρμένζι».

Πάρμα: Μιράντε, Τζακάρντο, Παλέτα, Λουκαρέλι, Άντζελο (68’ Μποζίνοφ), Μορόνε, Γκόμπι, Μοντέστο (78’ Κάλβο), Καντρέβα, Αμαουρί, Κρέσπο

Μπάρι: Ζιλέ, Μασιέλο, Μπελμόντε, Ρόσι, Παρίσι, Μπεντιβόλιο, Αλμιρόν (75’ Ντονάτι), Γκάτσι, Χούσεκλεπ (60’ Αλβάρεζ), Γκέζαλ, Ρούντολφ (72’ Γκλικ)

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)