Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 1-1 (Κ20)

Ο Ατρόμητος και ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε ένα ματς που του αποτέλεσμα κρίθηκε από το πέναλτι.

Μέσα σε εννέα λεπτά σημειώθηκαν δύο πέναλτι τα οποία οδήγησαν και στα γκολ της αναμέτρησης που έγινε στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων.

Στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κάσας έκανε παράβαση και ο Δηλαβέρης ευστόχησε στο πέναλτι για τον Ατρόμητο, ανοίγοντας το σκορ. Η απάντηση δεν άργησε να έρθει, αφού ο Μουζακίτης «εκτέλεσε» με τον ίδιο τρόπο τους γηπεδούχους.

Στη συνέχεια, ο ρυθμός του παιχνιδιού άλλαξε και καμία από τις δύο ομάδες να κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τζίνοβιτς, Κωστούλας, Βαρδακώστας, Παναγιωτόπουλος, Καραγιάννης (77' Κομνηνός), Δηλαβέρης, Σιδηρόπουλος (69' Τσατσόπουλος), Μπαστάκος, Χατζηστάμου (84' Ζουζούλης).

Παναθηναϊκός: Γκέκας, Αναστασόπουλος, Μυρθιανός, Κάσας, Τριανταφυλλόπουλος, Τζανουλίνος, Μουζακίτης, Νιούμαν, Μπαλμπόα, Γιαννιτσάνης, Χαλκιαδάκης (44’ Ζαφειράκης).