Ισπανία: Βαθμολογικό άλμα για Ρεάλ Σαραγόσα

Η Ρεάλ Σαραγόσα του Μανόλο Χιμένεθ ξέφυγε από την τελευταία θέση του ισπανικού πρωταθλήματος, στην οποία άφησε τη Ρεάλ Μαγιόρκα κερδίζοντας μεταξύ τους αγώνα με 3-2.

Ο 25χρονος Ισραηλινός Τόμερ Χεμέντ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 10ο λεπτό, αλλά στο 28ο ο Φραντσίσκο Μοντανιές ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα στο 60ό λεπτό με τον πρώην στράικερ του Παναθηναϊκού, Έλντερ Ποστίγκα, που συμπλήρωσε δώδεκα γκολ στη φετινή La Liga. H Σαραγόσα φάνηκε έτοιμη να «καθαρίσει» μετά το 2-1, αλλά απώλεσε και ευκαιρίες και επέτρεψε τη δημιουργία… περίεργων καταστάσεων στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Αρχικά, ο Χαβιέ Αριζμέντι ισοφάρισε σε 2-2 στο 82ο λεπτό, αλλά στο 94ο ακυρώθηκε γκολ του 29χρονου Ισπανού ως οφσάιντ. Στο μεσοδιάστημα, ο Ρούμπεν Ροτσίνα διαμόρφωσε το τελικό 3-2, που άφησε τη Μαγιόρκα στην «ουρά» της βαθμολογίας και έφερε την ομάδα του μία… ανάσα από τη σωτηρία. Πάντως, η τελευταία απόφαση του διαιτητή προκάλεσε πανζουρλισμό στο γήπεδο και στις εξέδρες, στον οποίο ενεπλάκη ο πρώην προπονητής της ΑΕΚ και σχεδόν όλα τα μέλη των δύο ομάδων.

Άκυρο από Μίσιτς σε Ρεάλ και συνεχίζει στην Εφές (photos)
Ολυμπιακός: Εξετάσεις μετά τον «συναγερμό» με Παπανικολάου (photos)
ΑΕΚ: Ετοιμάζεται για κρούση σε Λιβάγια η Φενέρμπαχτσε (photos)
Φενέρμπαχτσε: Πέρασε από ιατρικές εξετάσεις ο Μπράουν (photos)

Κορονοϊός: Αναβάλλεται η ΔΕΘ - Σε αυτές τις περιοχές θα κλείνουν τα μπαρ στις 12 το βράδυ

Κινείται η εικόνα; Το τεστ που δείχνει από τι υποφέρετε (photo)