«Φρένο» στη Μίλαν!

Η Μίλαν παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 στην Μπάρι και δεν εκμεταλλεύτηκε το «στραβοπάτημα» της Ίντερ για να ξεφύγει και άλλο στην βαθμολογία.

Παρουσία 48 χιλιάδων οπαδών η Μπάρι άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό με τον Ρούντολφ ενώ το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο των «ροσονέρι».

Η αποβολή του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς για χτύπημα εκτός φάσης στο 74έκανε πιο δύσκολη την αποστολή της ομάδας του Μάσιμο Αλέγκρι αλλά ο Αντόνιο Κασάνο με ένα πολύ όμορφο πλασέ στο 82ο λεπτό περιόρισε την… ζημιά για τους Μιλανέζους.

Τα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης ήταν συγκλονιστικά αφού η Μίλαν πίεσε αφόρητα την Μπάρι ωστόσο το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τους «ροσονέρι» να χάνουν την ευκαιρία να ξεφύγουν ακόμη περισσότερο από την Ίντερ στην βαθμολογία.

Μίλαν: Αμπιάτι, Αμπάτε, Νέστα, Τιάγκο Σίλβα, Αντονίνι, Γκατούζο (81’ Ζέεντορφ), Φαν Μπόμελ, Μέρκελ (46’ Εμάνουελσον), Ρομπίνιο (56’ Κασάνο), Πάτο, Ιμπραΐμοβιτς

Μπάρι: Ζιλέ, Μασιέλο (46’ Ρινάλντι), Γκλικ, Μπελμόντε, Ρόσι, Αλβάρεζ (61’ Χούσεκλεπ), Αλμιρόν, Μπεντιβόλιο, Γκεζάλ, Κοντρέα, Ρούντολφ (68’ Κόπουνεκ)

Euroleague: Ενός λεπτού σιγή πριν το Παρτιζάν-Ολυμπιακός