Νιούκαστλ Τζετς: Η κατρακύλα συνεχίζεται (video)

Εκεί που όλοι περίμεναν Νιούκαστλ Τζετς και Σίδνεϊ να μονομαχήσουν για τον τίτλο από τη στιγμή που απέκτησαν Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο και Εμίλ Χέσκεϊ αντίστοιχα, προς το παρόν, τραβολογούνται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας!

Και αυτό γιατί βρίσκονται στην όγδοη και 10η (τελευταία) θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Αυστραλίας αντίστοιχα μετά το πέρας 14 αγωνιστικών! Οι Τζετς υπέστησαν νέα ήττα, τη δεύτερη συνεχόμενη και την τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους, αυτή τη φορά στην έδρα της Μέλμπουρν Χαρτ με 2-1 με τέρματα των Μεμπράχτου στο 6ο και Τάντιτς στο 26ο λεπτό. Για τους ηττημένους είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 στο 18’ με πέναλτι ο Γκρίφιθς. Το μεγάλο αστέρι της ομάδας, ο Χέσκεϊ, αγωνίστηκε και τα 90’ λεπτά της αναμέτρησης, αλλά είναι φανερό ότι έχει χάσει τη φόρμα του, με αποτέλεσμα η ομάδα του να γνωρίσει ακόμη μία ήττα με εκείνον να μην μπορεί να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δείτε την ήττα των Τζετς:

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα