Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 2-3 (Κ20)

Νικηφόρα πέρασαν από την Τρίπολη οι Νέοι του Πανιωνίου, καθώς επικράτησαν 3-2 του Αστέρα αν και βρέθηκαν να χάνουν.

Ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε 2-0 χάρη στα τέρματα που σημείωσαν ο Ντινιωτάκης, με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο 12’ και ο Αρώνης με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή στο 15’

Στη συνέχεια ο Πανιώνιος ανέβασε την απόδοση του και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου σημείωσε τρία τέρματα. Στο 29’ ο Μπεγλεκτσής με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή μείωσε σε 2-1, τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2. Στο 38’ ο Ζυγογιάννης με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στο σκορ 2-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας προσπάθησε να ισοφαρίσει, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει, ενώ ο Πανιώνιος ήταν αυτός που στο 62’ έχασε την μεγάλη ευκαιρία να πετύχει ακόμα ένα τέρμα, αλλά ο Γεωργακόπουλος απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Μπεγλεκτσή.
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή του Πλατανιά Ζαχαρία Καραντωνάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος, Λυμπέρης, Μυρσινιάς (65’ Σπ. Νικολίτσας), Γκίτζιας, Παπαδημητρίου, Αρώνης, Ντινιωτάκης, Παναγάκης, Αναστασόπουλος (46’ Τσόφλιος), Γκαιδατζής, Κατσαρός (46’ Αδάμος)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Πασάι, Πολίμος, Κωτσαλάς, Ζυγογιάννης, Ρουσσάκης, Γκίνη, Ρολάς, Γκέζο (74’ Λουκάι), Μπεγλεκτσής (84’ Πρέντι), Σπανός (88’ Κόντι), Μπότης