Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Ολυμπιακός Ροδόπολης 2-0

Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες μετράει το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος που έκαμψε την αντίσταση και του Ολυμπιακού Ροδόπολης με 2-0 και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου μετά τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Στρατηλάτη βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς, ενώ ο δεύτερος ΠΑΟ Κοσμίου ακολουθεί με διαφορά πέντε βαθμών.

Το πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά στην επανάληψη το Βυζάντιο μπήκε δυνατά και στο 58ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ του Σαουλίδη. Στο 73’ μετά από πάσα του Σαουλίδη ο Αϊβάζη, ερνάει τον τερματοφύλακα και κάνει με σουτ το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητές ήταν οι Δρούζας, Τριανταφύλλου και Δημητριάδης από την Κομοτηνή.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ: Βανδουλάκης, Χαραλαμπίδης, Κανέλλας, Σιδηρόπουλος, Μαυρομμάτης, Αϊβάζης, Περισνάκα (72’ Ζαρωτιάδης), Φωτόπουλος, Λόλης (69’ Μπατάκογλου), Σαουλίδης, Προβατίδης (83’ Καπνόπουλος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ: Χουρουζίδης, Θωμαΐδης, Σπανίδης, Ζαγκότας, Μπογιατζής, Μαυρουδής, Παπαδόπουλος (74’ Γροσιάννης), Κουβελόγλου, Σαμουηλίδης, Αϊβατζίδης (67’ Αραμπατζής), Θεοδοσέλης.

Παναθηναϊκός: «Βόμβα» από Τουρκία - «Συνάντηση Αλαφούζου με Μπουλούτ»
Παναθηναϊκός AKTOR: Αποθέωση για τον Εργκίν Αταμάν - «Τον αναγέννησε από τις στάχτες του»
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Οι διαιτητές του Game 5 στο ΟΑΚΑ
ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ