ΑΟ Δικαίου – Κερατσίνι 1-1

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει την πρώτη του νίκη έχασε ο Δίκαιος που παραχώρησε στο γήπεδο του Πυλίου ισοπαλία 1-1 στο Κερατσίνι στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 9ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και πέτυχαν νωρίς γκολ, στο 7’ με τον Σωτίρι. Όμως, στη συνέχεια κλείστηκαν πίσω για να διαφυλάξουν το σκορ αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν έδειχναν ιδιαίτερη… έφεση να φτάσουν στην ισοφάριση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο το Κερατσίνι βγήκε μπροστά και χάρη σε ένα λάθος του σκόρερ του Δίκαιου, του Σωτίρι στο 83’ έφτασαν στην ισοφάριση. Ο Σωτίρι έκανε χέρι στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα και ο διαιτητής έδειξε τη βούλα του πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Καμμένος και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Δίκαιος θα μπορούσε να είχε διπλασιάσει τα τέρματά του στο 54’, αλλά ο Πανόπουλος έχασε μοναδικό τετ-α-τετ απέναντι στον Δημητρόπουλο. Ο ίδιος παίκτης είχε και σουτ στο δοκάρι στο 57ο λεπτό.

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)

ΑΟ ΔΙΚΑΙΟΥ (Γιάννης Μανούσογλου): Σανταμούρης, Χατζηφούντας Χ., Πανόπουλος, Γκουντελίτσας, Σωτιρί, Χατζηβασίλης (60' Οικονόμου), Μποιλής Ζ. (60' Γούλας), Μυλωνάς, Πης (87' Σκαλέρης), Χιούσι, Μποϊλής Μ.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Κώστας Κλείσαρης): Δημητρόπουλος, Καρράς, Καμμένος, Τρουμπούνας, Βάττης, Σιδηρόπουλος, Μαρμαρίδης (84' Πουλάκης), Παντελίδης, Μαριόλης, Χατζής (70' Μάλλη), Πλήθης (48' Κατσιγιάννης).

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»