Εθνικός Φιλιππιάδας-Αναγέννηση Περιβολίου 5-0

Εντυπωσιακός ήταν ο Εθνικός Φιλιππιάδας απέναντι στην Αναγέννηση Περιβολίου, καθώς επιβλήθηκε άνετα 5-0, αν και θα μπορούσε να σημειώσει κι άλλα γκολ.

Ο καιρός ήταν βροχερός στη Φιλιππιάδα, με τον Εθνικό να είναι καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις προθέσεις τους από το ξεκίνημα, καθώς προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 2’ με σουτ του Γιάτσε μέσα από την περιοχή για το 1-0. Ο Κολιάκης έχασε κάποιες ευκαιρίες για τον Εθνικό, αλλά δεν σημειώθηκε άλλο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 58’ ο Ναυρόζογλου έκανε τη σέντρα και ο Μπόμπορης με κοντινή προβολή έκανε το 2-0 για την ομάδα της Φιλιππιάδας. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Μπόμπορης με κεφαλιά ψαράκι στο 60’ μετά από σέντρα του Μπούρμπου πέτυχε το 3-0. Στο 65’ ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ του Θεοδώρου μετά παράλληλη πάσα του Γιάτσε.

Στο 69’ έγινε το 4-0 με κοντινό πλασέ του Θεοδώρου, ενώ στο 74’ διαμορφώθηκε το 5-0, με τον Μπόμπορη να σημειώνει χατ τρικ με κοντινό πλασέ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Μπαντής, Ναυρόζογλου, Μπούρμπος, Διαμάντης (70’ Ρούμπος), Μούτας (56’ Κόλλινς), Λέντζος, Γιάτσε, Τσακανίκας, Κολιάκης (46’ Κοντογεώργος), Μπόμπορης, Θεοδώρου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ (Γιάννης Κουρής): Νάος, Σουλάνης, Ροματζάς, Γραικός (75’ Μήτσουλης Κ), Μιάρης Γ., Βάγιας (73’ Βαρθής), Μήτσουλης, Τσεβανέδης, Βλάσσης Δ., Μιάρης Π., Βλάσσης Φ. (46’ Κουλούρης)

ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ: Κώστας Κολλιός

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4