Ισόπαλο το φιλικό ανάμεσα σε Ατρόμητο και Χαλκίδα

Ισόπαλο (2-2) αναδείχτηκε το φιλικό ανάμεσα στον Ατρόμητο Αθηνών και τον Α.Ο. Χαλκίς την Κυριακή (09/09) στο γήπεδο του Ερασιτέχνη στο Νταμάρι.

Οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να κάνουν το πρώτο επίσημο τεστ, ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς με τους ιθύνοντες του Ατρόμητου μετά το τέλος του παιχνιδιού να ευχαριστούν την ομάδα της Χαλκίδας.

Ο γενικός αρχηγός του Ατρόμητου, Αναστάσιος Τράγος λίγη ώρα μετά το φιλικό δήλωσε:

«Η ομάδα μας έδειξε τρία διαφορετικά πρόσωπα. Στο πρώτο ημίχρονο έψαχνε να βρει τον καλό της εαυτό, με αποτέλεσμα να έχει τρεις ευκαιρίες και ένα δοκάρι, αλλά από ένας λάθος της τερματοφύλακα έδωσε το προβάδισμα στη Χαλκίδα και το πρώτο ημίχρονο έληξε με 1-0. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και με τις πολλές αλλαγές που πραγματοποίησε ο κ. Τζανετουλάκος, η ομάδα έπαιξε για 30 λεπτά πολύ καλό ποδόσφαιρο και ανέτρεψε το σκορ σε 2-1 υπέρ της. Εκεί που πίεζε για το τρίτο γκολ, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα και ισοφάρισαν σε 2-2. Στο ένα τέταρτο που απέμεινε για να λήξει ο αγώνας το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και το 2-2 παρέμεινε μέχρι τέλους».

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι