Λουκίσια – Ασπρόπυργος 4-0

Εύκολη αποστολή είχαν τα Λουκίσια απέναντι στον «ουραγό» της βαθμολογίας, Ασπρόπυργο, τον οποίο νίκησαν με το ευρύ 4-0.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, αφού μόλις στο 3’ ξεκίνησε ο «χορός» των γκολ, με τον Δήμου να κάνει το 1-0. Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 10’, ο ίδιος παίκτης ξαναχτύπησε και έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διπλασιάζοντας τα τέρματα και κάνοντας το 2-0.

Τα Λουκίσια πήγαν προηγούμενα με 3-0 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, αφού στο 35’ ο Μιμηγιάννης τριπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και στο 70’ ο Τσοπάνης διαμόρφωσε το τελικό 4-0, με τα Λουκίσια να παίρνουν τους πολύτιμούς τρεις βαθμούς.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Κουτρούμπας, Δέδες, Τσατσαρώνης, Μπαρκώσης, Ζαχαριάς (48’ Κοροβέσης), Ευσταθίου Ν., Δήμου (46’ Ευσταθίου Αλ), Γκαράνης, Μιμιγιάννης, Μπάλας, Τσοπάνης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Λουπάσης, Αντωνιάδης (46’ Αναστασιάδης), Τραγόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Πεΐδης, Καμενίδης, Μουζάκας, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Ζωγράφο