Πάμισος-Βρασιές 5-1

Καταιγιστικός ήταν ο Πάμισος, ο οποίος επικράτησε 5-1 των Βρασιών, στον πάγκο των οποίων έκανε άσχημο ντεμπούτο ο Γιώργος Ιωακειμίδης.

Η ομάδα της Μεσσήνης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των Αρκάδων. Στο 25’ ο Ι. Καλογερόπουλος έκανε το 1-0, ενώ ο Βούρδας στο 32’ διπλασίασε τα τέρματα του Πάμισου. Στο 35’ ο Ι. Καλογερόπουλος και πάλι έγραψε το 3-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι πέτυχαν στο 48’ και τέταρτο γκολ με τον Αντώνη Καλογερόπουλο. Στο 77’ ο Ι. Καλογερόπουλος σημείωσε το τρίτο προσωπικό του τέρμα για το 5-0. Οι Βρασιές το μόνο που κατάφεραν ήταν να βάλουν το γκολ της… τιμής στο 85’ με τον Δημάκο.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Κατσιπόδης (66’ Γρηγορόπουλος), Τριψάς Ι., Τριψάς Χρ., Βούρδας, Δασκαλάκης, Γερμάνης (54’ Αποστολίδης), Αντωνίου (69’ Αβιζιώτης), Καλογερόπουλος Ι., Κουλόπουλος, Ηλιόπουλος, Καλογερόπουλος Αντ.

ΒΡΑΣΙΕΣ: Αφουξενίδης, Καλατζής, Κορολόγος (27’ Σχίζας), Παρασκευάς, Παπανικολάου, Κολιός, Κολιόπουλος (58’ Ζαγκλής), Κατσιάνι, Χαρμπαλής, Δημάκος, Γαγλίας (58’ Νομικός).

Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού