Θεσπρωτός – Ομόνοια Πέτρας 4-1

Μια πολύ σημαντική νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Θεσπρωτός με σκορ 4-1 επί της Ομόνοιας η οποία παρά την καλή αμυντική της λειτουργία στο τέλος λύγισε.

Στο αγωνιστικό κομμάτι παρά την κατοχή που είχε ο Θεσπρωτός, η Ομόνοια κατάφερε με αντεπίθεση στο 22’ να ανοίξει το σκορ με τον Βενέτη κάνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό τους με σκοπό να φτάσουν γρήγορα στην ισοφάριση. Ωστόσο το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ. Μέχρι το 65΄ η Ομόνοια άντεξε στην πίεση του Θεσπρωτού. Όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν την δύναμη και μέσα σε εικοσιπέντε λεπτά γύρισαν το ματς πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα. Η αρχή έγινε με τον Καβαλλάρη στο 65’ να κάνει το 1-1 με σουτ. Η απόλυτη ανατροπή έγινε λίγα λεπτά αργότερα με τον Κάλλο να διαμορφώνει ο 2-1 ύστερα από ωραίο εναέριο σουτ. Στο 78΄ο Καβαλλάρης έκανε τρία τα τέρματα για την ομάδα του με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Παππά. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αθανασίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για τα τελικό 4-1.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Βενέτης, Κάλλος, Λιαμίρας, Ζώης (51' Γκόλιας), Κωνσταντάκος, Αθανασίου, Μπάρκας (89' Πανταζής), Σπ. Παππάς, Γιαννακός (90' Βασίας), Καβαλάρης, Μάστορας.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΕΤΡΑΣ: Σταμάτης, Σταμούλης Ε., Πέτσας, Ορφανός, Μανιφάβας Σ., Μαργαρίτης, Παππάς Α., Δερβένης, Τσάπαλης, Παππάς Γ., Σταμούλης Χ.

Φωτ. από thesprotia-sports.gr

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ