Euro 2020: Τσίροοοοοο Ιμόμπιλεεεεεε και 2-0 η Ιταλία! (Video)

Euro 2020: Στο… σπίτι του ο Τσίρο Ιμόμπιλε δεν μπορούσε να μη σκοράρει δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης στην Ιταλία κόντρα στους Τούρκους!

Μία ώρα και έξι λεπτά. Τόσο κράτησε ο Τσίρο Ιμόμπιλε, μέχρι να… τινάξει τα αντίπαλα δίχτυα! Ο στράικερ της Λάτσιο παίζοντας στο «σπίτι» του ουσιαστικά, έδειξε την άνεσή του στο σκοράρισμα στην πρώτη φάση που του παρουσιάστηκε ουσιαστικά. Δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης στους Ιταλούς απέναντι στους Τούρκους.

Στο 66ο λεπτό του αγώνα λοιπόν, η «σκουάντρα ατζούρα» φαινόταν να είναι άνετη έχοντας το υπέρ της 1-0 και βλέποντας τους Τούρκους να προσπαθούν να πάρουν μέτρα στο γήπεδο, αφήνοντας χώρους στα μετόπισθεν.

Ο Σπινατσόλα βρήκε χώρο και σούταρε για τους Ιταλούς, με τον Τσακόρ να διώχνει αλλά όχι πολύ καλά. Η μπάλα έφυγε στον άξονα της εστίας ουσιαστικά, εκεί ακριβώς που βρισκόταν ο Τσίρο Ιμόμπιλε. Ο στράικερ της «σκουάντρα ατζούρα» δε δυσκολεύτηκε καθόλου με ένα άγγιγμα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 2-0 για τους Ιταλούς!