Άρης-Γκόμελ: Επική ανατροπή από το ημίχρονο με γκολάρες και ντελίριο στο «Βικελίδης» (video+photos)

Άρης-Γκόμελ: Οι Λευκορώσοι σόκαραν τους «κίτρινους» στο πρώτο 10λεπτο, αλλά η ομάδα του Μπούργος με καταιγιστική αντεπίθεση γύρισε το ματς μέσα σε 20 λεπτά!

Μετά το καταστροφικό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ κόντρα στη Λέφσκι, ήρθε το γρήγορο της Γκόμελ στον αγώνα με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη να τρομάξει τους πάντες.

Οι Λευκορώσοι προηγήθηκαν με αρκετή δόση τύχης, αλλά η ομάδα του Χερμάν Μπούργος έδειξε την ποιότητά της και με επική αντεπίθεση και γκολάρες έφτασε πολύ γρήγορα στην ανατροπή και στο 3-1 με γκολ των Γκρέι (16' με πέναλτι), Ιτούρμπε με φαουλάρα (28') και Καμάτσο (31').

Βάζοντας «φωτιά» στο «Κλεάνθης Βικελίδης» από τους πανηγυρισμούς.