«Καλπάζει» για την κορυφή ο Ορφέας!

Αποφασισμένος να πάρει την άνοδο είναι ο Ορφέας Ξυλαγανής, ο οποίος φιλοδώρησε εκτός έδρας με τρία γκολ τον Πάσσο και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Ξυλαγανής φαίνεται πως βρήκε την αγωνιστικής της ταυτότητα και πλέον δείχνει αποφασισμένη να διεκδικήσει την άνοδο στη Δ΄ Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Πάσσου, ωστόσο, το σκορ παρέμεινε στο μηδέν στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄, ο Ορφέας άνοιξε το σκορ με προσωπική ενέργεια του Ταβασίδη, ενώ το 2-0 έγινε μόλις τρία λεπτά αργότερα από τον Γαλάνη, μετά από ασίστ του Ταβασίδη.

Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Γαλάνης στο 86΄ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Youth League: Πέρασε η Μίλαν και παίζει με Ολυμπιακό
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)