Κερδίζει η Μπασακσεχίρ

Η τούρκικη ομάδα μπορεί να πάρει τη νίκη σήμερα κόντρα στην Κοπεγχάγη για το Europa League

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις της η Μπασακσεχίρ που το Σάββατο ξεπέρασε σχετικά εύκολα το εμπόδιο της Γκοζτέπε επικρατώντας μέσα στη Σμύρνη με 0-3. Φάσεις και οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να δικαιούνται ένα γκολ ειδικά στην επανάληψη αλλά η ομάδα της Πόλης ήταν σαφέστατα πιο επιθετική και με τέρματα στο 40′ και στο 57′ «κλείδωσε» το τρίποντο. Στις καθυστερήσεις το τελικό 0-3. Παραμένει στην κορυφή, ακολουθεί το δύσκολο εκτός έδρας με την Τραμπζονσπόρ. Στο Γιουρόπα ζει ιστορικές στιγμές αφού για πρώτη φορά συμμετέχει στους «16» του θεσμού. Κόντρα στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας οδήγησε το ματς στην παράταση και στο 119′ έκανε το 4-1 που της έδωσε την πρόκριση. Δεν υπάρχουν απουσίες.

Η Κοπεγχάγη στερείται σταθερότητας και αυτό φάνηκε σε ακόμα ένα ματς πρωταθλήματος. Δεύτερη διαδοχική ήττα, αφού μετά την ήττα στο κύπελλο ήρθε αυτή της Κυριακής εντός έδρας με 0-1 από τη Χόρσενς με γκολ στο 81′. Δεύτερο διαδοχικό που δεν σκοράρει, πλέον στο -12 από την κορυφή. Ακολουθεί το εκτός έδρας με αντίπαλο την Λίγκμπι. Στο Γιουρόπα μπορεί να ήταν μέτρια στο εντός με τη Σέλτικ (1-1), αλλά στον επαναληπτικό εκμεταλλεύτηκε τις αδυναμίες της αντιπάλου της και με 1-3 πήρε την πρόκριση. Θα έχει απουσίες επιθετικά, αφού δεν υπολογίζονται οι φορ Εντόι και Βιντ.

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ - ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ 1 1.85
ΑΑΡΧΟΥΣ-ΡΑΝΤΕΡΣ 1 2.17
ΝΤΕΣΝΑ-ΒΟΡΣΚΛΑ ΠΟΛΤΑΒΑ 1 1.75

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι