Γκολ η Αταλάντα, νίκη η Παρί

Η Αταλάντα έχει την καλύτερη επίθεση στη Serie A, θα παίξει χωρίς άγχος στη Μάντσεστερ Σίτι και μπορεί να βρει ένα γκολ. Προβάδισμα για την Παρί Σεν Ζερμέν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κλαμπ Μπριζ.

Στο «Ετιχαντς» η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Αταλάντα, η ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα έκανε το άνετο 2/2 στον όμιλο, επικρατώντας 3-0 της Σαχτάρ Ντόνετσκ και 2-0 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, χωρίς να «φορτσάρει» ιδιαίτερα. Κράτησε το μηδέν στην άμυνα όπως και στο πρόσφατο 2-0 επί της Κρίσταλ Πάλας για το πρωτάθλημα, πετυχαίνοντας τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Αυτή η καλή ανασταλτική λειτουργία απειλείται πάντως από την Αταλάντα, η οποία έχει την καλύτερη επίθεση στη Serie A, στο πρόσφατο πρωταθλήματος πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στην ισοπαλία 3-3 με τη Λάτσιο. Οι Ιταλοί μπορούν να βρουν γκολ στο Μάντσεστερ, το G/G σε τιμή 1,80 στον ΟΠΑΠ.

Η Παρί Σεν Ζερμέν έχει αρχίσει να βρίσκει ρυθμό και μετρά τέσσερις διαδοχικές νίκες σε κάθε διοργάνωση, στο πρόσφατο πρωταθλήματος επικράτησε εύκολα με 4-1 της Νις, έστω και χωρίς τον Νεϊμάρ. Στο Τσάμπιονς Λιγκ έχει 2/2 στον όμιλο κρατώντας το μηδέν στην άμυνα, στις νίκες με 3-0 επί της Ρεάλ και 1-0 επί της Γαλατασαράι. Στη δεύτερη διαδοχική εκτός έδρας αποστολή με αντίπαλο την Κλαμπ Μπριζ, η Παρί είναι το λογικό φαβορί για τη νίκη, στο 1,47 του ΟΠΑΠ. Η βελγική ομάδα έχει δύο ισοπαλίες στο γκρουπ, το 0-0 με τη Γαλατά και το απρόσμενο 2-2 στη Ρεάλ, ωστόσο κόντρα στην Παρί το έργο της θα είναι πολύ πιο δύσκολο.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(22:00): ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: 2 (1,47)
(22:00): ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ – ΑΤΑΛΑΝΤΑ: G/G (1,80)

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ