Μετά την ΑΕΚ ήρθε... συντριβή για την Μπάμπεργκ του Ζήση!

Λίγες ημέρες μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ, η Μπάμπεργκ του Νίκου Ζήση γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα!

Η ομάδα του Έλληνα γκαρντ έδειξε πολύ κακό πρόσωπο, με αποτέλεσμα η Ράστα Βέχτα να κάνει εντυπωσιακό πέρασμα από την Brose Arena, επικρατώντας με 85-67!

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν μόλις 24 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, όσους δέχθηκε τόσο στην πρώτη, όσο και στη δεύτερη περίοδο! Ο Ζήσης δεν ξέφυγε από τη γενικότερη κακή εικόνα και τελείωσε το ματς με 2 πόντους (1/1διπ., 0/1τρ.), ένα ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και 5 λάθη σε 23'25''.

Ο μοναδικός που διασώθηκε από το «ναυάγιο» ήταν ο Στέφαν Γέλοβατς, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους (3/5διπ., 4/5τρ.) και μάζεψε 5 ριμπάουντ. Ο Τζος Γιανγκ ήταν κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους, καθώς σημείωσε 19 πόντους με 4/6 τρίποντα. Το νταμπλ νταμπλ «άγγιξε» ο Τόμας Μπρέι, ο οποίος είχε 11 πόντους και 9 ασίστ.